Codzienna pielęgnacja twarzy – o czym warto pamiętać?

Codzienna pielęgnacja twarzy – o czym warto pamiętać?

O stanie naszej cery decyduje m.in. regularność i odpowiednie wykonywanie codziennej pielęgnacji. Nasza twarz narażona jest codziennie na działanie czynników zewnętrznych, takich jak m.in. skoki temperatury i zanieczyszczenia w powietrzu. W samej skórze zachodzą też nieustannie procesy fizjologiczne: wytwarzają się nowe komórki, a stare obumierają.  Cera potrzebuje naszej uwagi i odpowiedniego traktowania. Jeśli nie weźmiemy się na poważnie za pielęgnację, możemy otrzymać efekty w postaci niechcianych wykwitów, utraty kolorytu skóry i innych nieprzyjemnych skutków. Bez względu na to, jaki masz rodzaj cery, pamiętaj o podstawowych zasadach pielęgnacji:

Demakijaż 

W pierwszej kolejności pozbywamy się makijażu. Demakijaż najlepiej wykonać za pomocą płynu micelarnego i płatków kosmetycznych. Płatek kosmetyczny powinien być dobrze nawilżony płynem, by móc precyzyjnie zmyć tusz z rzęs czy szminkę z ust.

Oczyszczanie

Czas na najważniejszy krok, jakim jest dokładnie oczyszczenie twarzy. Możemy użyć specjalnego żelu, pianki czy płynu micelarnego. Twarz myjemy, wykonując koliste ruchy od środka twarzy na zewnątrz. Trzeba jednak robić to delikatnie, bo skóra zbyt mocno rozciągana staje się osłabiona. Nie należy zapominać również o oczyszczaniu szyi i dekoltu.

Złuszczanie

Raz w tygodniu warto zastosować peeling, który pomoże pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Peeling możesz wykonać zarówno w domu, jak i w salonie kosmetycznym. Bogata oferta peelingów umożliwia wybór zabiegu adekwatnego do aktualnych potrzeb skóry.

Tonizacja

Po oczyszczaniu PH skóry podnosi się, a zastosowanie toniku przywraca jej naturalny odczyn i utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia. Po umyciu twarzy nakładamy niewielką ilość toniku przy pomocy wacika. Oczyszczona i tonizowana skóra jest w pełni gotowa do wchłonięcia aktywnych składników zawartych w kremie.

Nawilżanie

Końcowym punktem pielęgnacji jest nałożenie kremu, który nawilża skórę i dostarcza jej aktywnych składników regeneracyjnych. Kremy do twarzy pełnią funkcję nie tylko odżywczą, ale też ochronną. Bardzo ważne jest odpowiednie dobranie produktu do potrzeb skóry. Jeśli nie wiesz, jaki krem będzie dla Ciebie odpowiedni, przyjdź do naszego salonu. Eksperci doradzą Ci, jakie produkty będą dla Ciebie najwłaściwsze.