Pielęgnacja skóry zimą

Pielęgnacja skóry zimą

Zimą nasza skóra narażona jest na duże wahania temperatury, dlatego wymaga od nas szczególnej troski. Przebywanie w ogrzewanych pomieszczeniach sprzyja wysuszaniu skóry twarzy, która dodatkowo smagana jest zimnym wiatrem i chłodem, gdy wychodzimy na zewnątrz.  W takich warunkach łatwo o podrażnienia. Skóra może się miejscami zaczerwieniać i przesuszać. Niezbędnym elementem zimowej pielęgnacji powinno być zatem nawilżanie oraz łagodzenie podrażnień.

Podstawą pielęgnacji jest dobry krem. Powinien on zapewnić zarówno odpowiedni poziom nawilżenia, dzięki składnikom takim, jak kwas hialuronowy czy ceramidy, jak i stanowić barierę ochronną przed zanieczyszczeniami oraz łagodzić podrażnienia dzięki m.in. antyoksydantom, alantoinie czy witaminie E.

Jeśli nie wiesz, jakiego kremu użyć, to zapraszamy do nas! Pomożemy dobrać odpowiedni krem dla Twojej skóry, dostosowany do jej wieku i potrzeb. Możesz u nas przy okazji zaopatrzyć się w wartościowe prezenty świąteczne w postaci pięknie zapakowanych zestawów kosmetyków profesjonalnych.

Do zobaczenia w Salonie Kosmetycznym Marta!