Przygotuj skórę na kontakt ze słońcem

Przygotuj skórę na kontakt ze słońcem

Rozpoczął się tak upragniony przez wielu z nas czas wiosenny, który z każdym silniejszym promieniem słońca zapowiada nadchodzące lato. W tym czasie przygotowujemy się na ciepłe dni m.in. poprzez zmianę garderoby w szafie czy generalne porządki. Często jednak zapominamy o odpowiednim przygotowaniu swojej skóry, która przecież była narażona w zimie na działanie naprzemiennie zimnych i ciepłych temperatur (różnica między temperaturą na zewnątrz a tą w mieszkaniach), przez co mogła stać się przesuszona i szorstka. Dlatego szczególnie wiosną wskazane jest wykonanie zabiegów złuszczających martwy naskórek, czyli peelingów. Zabieg najlepiej wykonać nie tylko na twarz, ale na całe ciało lub na jego wybrane partie. Dzięki dobrze wykonanemu peelingowi będziemy mogli cieszyć się równomierną opalenizną. Po zabiegu nie należy zapominać również o odpowiednim nawilżeniu skóry.

Początek wiosny to też ostatni dzwonek na rozpoczęcie serii zabiegów depilacji laserowej. Jeśli nieustannie odrastające włoski irytują Cię, a domowa depilacja nie przynosi oczekiwanego efektu, wypróbuj moc lasera. Spiesz się jednak, bo fotodepilację trzeba skończyć przed latem. Po zabiegu skóra nie może być wystawiona na silne promieniowanie słoneczne.

Możesz pomyśleć też o ujędrnieniu skóry, zwłaszcza jeśli pojawił się na niej cellulit. Na szczęście możemy już skutecznie walczyć z tą przypadłością dzięki nowoczesnym laserom.

Jeśli więc niecierpliwie wyczekujesz już lata pamiętaj, że twoja skóra też czeka i potrzebuje odpowiedniego przygotowania przed słonecznymi kąpielami. Wystarczy kilka prostych zabiegów, by zadbać o jej kondycję i tym samym poczuć się pewniej i wzmocnić barierę ochronną skóry.