Zabiegi z zastosowaniem kwasów

Zabiegi z kwasami to inaczej mówiąc peelingi chemiczne, które skutecznie złuszczają naskórek i umożliwiają wchłanianie substancji odżywczych. W zależności od rodzaju użytego kwasu można uzyskać różne efekty:

Kwas pirogronowy to naturalna substancja, którą można znaleźć w jabłkach, occie czy w sfermentowanych owocach.  Jest dedykowany przede wszystkim skórze trądzikowej, ale ma też silne działanie przeciwzmarszczkowe. Kuracja kwasem pirogronowym ma działanie antybakteryjne, pozwala na regulację wydzielania sebum i pozbycia się efektu świecenia się. Peeling z kwasem pirogronowym stymuluje również wydzielanie kolagenu i tym samym przywraca skórze sprężystość.

Kwas azelainowy można znaleźć w kosmetykach o właściwościach leczniczych. Wykazuje przede wszystkim działanie antybakteryjne (zarówno bakterie tlenowe jak i beztlenowe) oraz przeciwzapalne. Substancja ta jest świetnym orężem w walce z przebarwieniami skóry. Wskazany dla skóry atopowej i naczynkowej.

Kwas migdałowy ma działanie łagodnie złuszczające. Jest delikatny, nie powoduje podrażnień więc jest dobry dla osób, które dopiero zaczynają stosowanie peelingów chemicznych. Zabieg z użyciem kwasu migdałowego odświeża skórę i przywraca jej koloryt, powodując widoczny efekt rozjaśniający.

Kwas glikolowy występuje naturalnie w trzcinie cukrowej. Jest wykorzystywany w dermatologii od lat, w różnych stężeniach. Ma działanie regenerujące i oczyszczające (zapobiega powstawaniu zaskórników). Zabieg z kwasem glikolowym pozwala pozbyć się martwych komórek, spłyca zmarszczki, odżywia i odmładza skórę.

Kwas ferulowy jest pochodną kwasu cynamonowego i etanolu, naturalnie występuje w zbożach, liściach i nasionach drzew iglastych. Posiada silne właściwości antyoksydacyjne i zapobiega starzeniu się skóry. Stymuluje odbudowę i wzmacnia jej naturalną ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Jest wskazany przy przebarwieniach, ponieważ skutecznie je niweluje i zapobiega ich powstawaniu.

Ceny zabiegów z kwasami:

  • Kwas pirogronowy (skóra trądzikowa) – 120 zł
  • Kwas azelainowy (skóra wrażliwa, naczynkowa, atopowa) – 150 zł
  • Kwas migdałowy (skóra cucha) – 150 zł
  • Kwas glikolowy 40-50% (skóra dojrzała) – 180 zł
  • Kwas glikolowy 70% (zabieg na ciało) – 180 zł
  • Kwas ferulowy (przebarwienia, odmładzanie rąk) – 100 zł